Ukrajna fából készült rakétavetőkkel veri át az oroszokat
A drága és fogyóban levő precíziós rakétáikat arra pazarolják az oroszok, hogy kamucélpontokra lőnek.
A drága és fogyóban levő precíziós rakétáikat arra pazarolják az oroszok, hogy kamucélpontokra lőnek.
A francia közműszolgáltató Algériával folytat tárgyalásokat a kieső orosz import pótlásáról.
Prágában kedden kezdődött az uniós védelmi miniszterek informális találkozója, a legfontosabb téma az orosz–ukrán háború.
Az egyeztetések még zajlanak, a kereskedelem beindításához a MAVIR közlése szerint az ukránoknak kell teljesíteniük az uniós szabályzatokban és irányelvekben foglalt feltételeket. A sajtóban azonban olyan információk is megjelentek, hogy a MAVIR egyáltalán nem volt partner eddig az ukrán féllel való tárgyalásokban, és ennek politikai okai vannak.
A brit védelmi minisztérium szokásos napi összefoglalójában azt írja, hogy az átszervezett orosz parancsnoki struktúra működőképességét is próbára teszi az ukrán támadás.
A régóta várt ukrán támadás közvetlen célja Herszon visszafoglalása, a Biden-kormányzat tisztviselői úgy vélik, hogy Moszkva az iráni gyártmányú Shahed-129 és 191, valamint a Mohajer-6 típusú drónokból vásárolt be.
Volodimir Zelenszkij azt tanácsolta a Herszonnál védekező orosz csapatoknak, hogy meneküljenek.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség szakértői még a héten ellátogatnak a zaporizzsjei erőműhöz.
Az Uniper azért került szorult helyzetbe, mert a Gazprom orosz állami energetikai óriáscég nem teljesíti szerződéses kötelezettségeit.
A biztonsági őrök szerint csak litván és magyar zászlókkal lehetett szurkolni a kosárlabda meccsen.
A célpont Aszkjar Lajsev volt, aki korábban az ukrán biztonsági szolgálatnak dolgozott, de átállt a szakadárokhoz.
Hivatalosan 30%-os drágulást jósolnak Kijevben az év végére, de ha a háború elhúzódik, ez valószínűleg magasabb lesz, mert a nemzeti bank pénznyomtatással oldja meg a problémákat, csak így tudják fizetni a hadsereget és a közalkalmazottakat Ukrajnában.
Már sikerült is áttörni az orosz védelem első vonalát – legalábbis az ukránok ezt állítják.
Az orosz elnök titokban megrémült, de minden nappal veszélyesebbé válik. Célja, hogy félelmet és instabilitást gerjesszen, így ellenfelei kétszer is meggondolják, szembeszállnak-e vele, írja Simon Tisdall, a legnagyobb brit lap külpolitikai szemleírója.
A vállalat az érintett 400 oroszországi munkavállalóját viszont továbbra is támogatja.
Az állami gázszolgáltató szerint az idei fűtési szezon a megszokottnál később indul az országban, és hamarabb is fejeződik be.
Herszonnál előretörtek az ukrán csapatok és sikerült is állításuk szerint áttörniük az orosz védelem első vonalát. Eközben otthagyja Oroszországot az Ericsson is, és egy második ukránt is meggyanúsított a Dugina-gyilkosság ügyében az FSZB.
Szergej Sojgu védelmi miniszter katonai képzetlenségéből a valódi háborús tapasztalatokkal rendelkező katonák rendre gúnyt űztek.
Németország biztonsága és függetlensége feladásával fizetett az orosz gázért – jelentette ki Annalena Baerbock.
Tűz ütött ki az orosz erők egyik dél-ukrajnai támaszpontján. A Novaja Kahovkában lévő bázist több ukrán tüzérségi lövedék is eltalálta.